Jak (ne)přivolali jaro aneb první jarní týden

Mgr. Daniela Kozůbková

Bylo nebylo v pohádce Zbyňka Malínského psali ptáci tuto stížnost:

„My, ptáci a ptáčkové, si stěžujeme na jaro, že pořád spí a nevstává. Nám je proto zima a máme hlad. Už to není k vydržení.“

Protože skutečné jaro se však probudilo dokonce ještě před prvním jarním dnem (20. 3. 2023), napsali druháci místo stížnosti poděkování:

„My, dospělí a děti, děkujeme jaru, že už vstalo. Už nám není zima. Děkujeme, že se dá najít něco na jídlo.“

Dále žáci 2. A děkovali jaru prostřednictvím výpočtů slovních úloh o jaru, vyplňováním pracovních listů a psaním i vyzkoušením jarního rozpočitadla v hodinách jazyka českého nebo krásnými obrázky či omalováním květináče pro jarní osení v prvouce.

Doufáme, milé jaro, že jsme tě přivítali dostatečně vřele v týdnu od 20. 3. do 24. 3. 2023. Prosíme, už nám neusni!